Oh häda, kvoodipagulased põgenevad Leedust ära rikkamatesse riikidesse, kuna nad tunnevad end petetuna. Põhjus on lihtne - toetused on väiksemad kui Saksamaal ja Rootsis.
Kuigi pagulaspered on olnud esialgu tänulikud Leedu riigile, et neile pakutakse seal asüüli, on siiski paljud põgenenud rikkamatesse riikidesse. Nad on väljendanud pahameelt asüüliagentuuride suhtes, süüdistades neid "petmises", et neile on loodud ettekujutus Leedust kui "Kategooria A" riigist nagu Saksamaa ja Rootsi. Leedus on abiraha pagulasele 200 € inimese kohta kuus, samas Saksamaal on see 700 €.
Kui iraaklase Yasser Al-Any perekond saabus Leetu, ütles pereisa: "Ma olen tänulik igale riigile, kes kaitseb mind kodumaal varitsevate ohtude eest." Kuigi Leedu meedia tema sõnu usinalt kajastas, lahkus Yasser ja ta pere Leedust juba mõne kuu pärast. Yasser on nüüd perega Rootsis ning neil ei ole enam õigust saada Leedu riigilt mingit abiraha.
Sama jutuga saabus Süüriast pagulane Mohamed Ali Abdul. "Ei ole tähtis milline riik... kas rikas või vaene. Mees tahab lihtsalt elada turvaliselt," ütles Abdul televisioonile peale saabumist lennujaamas. Kuid selgus, et Abdulile ja ta perele oli siiski ülitähtis Leedu maksumaksjate poolt pakutav abiraha. Saades teada, milline summa neid ees ootab, keeldus tema ja ta pere allkirjastamast lepingut pagulaskeskusega ning nad palusid, et neid toimetataks hoopis Kanadasse.
Abdul kurtis: "Kui mulle öeldi, et Leedu võtab samuti põgenikke vastu, siis oli mu põhiline küsimus kas seal rakenduvad samad seadused nagu Saksamaal, Rootsis ja teistes EU riikides." Abduli sõnul vastati talle jaatavalt ning kinnitati, et Leedu on "kategooria A" riikide hulgas. "Aga kui me Leetu saabusime ja meile selgitati integratsiooniprotsessi kohta ning milliseid toetusi meile makstakse, mõistsin ma, et olen saabunud valesse riiki."
36-aastane rätsep Abdul, kes on rännanud Euroopasse koos oma naise ja 3 lapsega, ei taha kindlasti jääda Leetu. "Kuigi ma ei tea millised on Leedus tervishoiuteenused, võin juba praegu näha, et haige inimene nagu mina ei ole võimeline tööd tegema, seega ma ei ole võimeline oma peret üleval pidama selles riigis," ütles Abdul.
Sama toimub naaberriigis Lätis - 45 pagulasest, kelle Läti on vastu võtnud ümberasustamise programmi raames, on rohkem kui pooled juba Saksamaale lahkunud.
Allikas: Breitbart
Et siis meie vaesus võib meid sellest hädast isegi päästa.
VastaKustutatäiesti õige jutt jh...
KustutaMida oligi tarvis tõestada...Aga millest päästab meid meie rumalus?
VastaKustuta